Cseke Gábor: Újabb válogatás a Szürke rímek-ből

(az éjszaka csak álarc)

az éjszaka csak álarc a világon
a történtekből az ember mit se lásson
hadd higgye hogy itt minden rendes-csendes
s az élet szép csak kissé veszedelmes

(a kémény immár naponta…)

a kémény immár naponta füstöt ont
a kifüstölt madár céltalanul bolyong
nem érti hogy mi nyáron hűs otthona volt
és ahol ő oly vidáman rostokolt
mára hamvába holt

(gondolán érkezik…)

gondolán érkezik-siklik az álom
hűs érintését már mióta várom
átnéz rajtam mosolya mézes-
mázas dülledt szeme vérmes
ölel is taszít is micsoda éj ez?

2011. február 12.

2 hozzászólás érkezett

  1. Gergely Tamás:

    Nem a nappal az álarc akkor, s az éjszaka: a gonosz, amikor bármi megtörténik, az igazi?

  2. Keszthelyi György:

    Kolozsváron éjjel sajnos semmi sem rendes-csendes. Inkább fordítva. A nappalok mímelik ezt. Csak mímelik…

Szóljon hozzá!

 
Verified by MonsterInsights