Cseke Gábor: Újabb válogatás a Szürke rímek-ből
(az éjszaka csak álarc)
az éjszaka csak álarc a világon
a történtekből az ember mit se lásson
hadd higgye hogy itt minden rendes-csendes
s az élet szép csak kissé veszedelmes
(a kémény immár naponta…)
a kémény immár naponta füstöt ont
a kifüstölt madár céltalanul bolyong
nem érti hogy mi nyáron hűs otthona volt
és ahol ő oly vidáman rostokolt
mára hamvába holt
(gondolán érkezik…)
gondolán érkezik-siklik az álom
hűs érintését már mióta várom
átnéz rajtam mosolya mézes-
mázas dülledt szeme vérmes
ölel is taszít is micsoda éj ez?
Pusztai Péter rajza
2011. február 12. 11:03
Nem a nappal az álarc akkor, s az éjszaka: a gonosz, amikor bármi megtörténik, az igazi?
2011. február 12. 12:31
Kolozsváron éjjel sajnos semmi sem rendes-csendes. Inkább fordítva. A nappalok mímelik ezt. Csak mímelik…